Обслуговування автомобіля вимагає комплексного підходу. Практично всі автомобільні елементи вимагають періодичного обслуговування. Адже несправність на перший погляд незначного елемента конструкції може вплинути на комфорт та керування автомобілем. Ущільнювачі дверей яскравий цьому приклад. Головна роль ущільнювача дверей — герметизувати салон автомобіля від зовнішнього середовища. Ущільнювачі виготовляються з гуми, яка за недостатнього догляду з часом твердне, руйнується і перестає виконувати свої основні функції.

Причини і наслідки пошкодження ущільнювачів
Основні фактори, що скорочують життя ущільнювачів,: відсутність належного догляду і тривале перебування автомобіля на вулиці.
Виділяють три основні причини виходу з ладу ущільнювачів:

- Пересихання гумових ущільнювачів під дією ультрафіолетового випромінювання. Пересохлі гумки не можуть нормально закрити щілини.
- Руйнування ущільнювачів внаслідок потрапляння вологи і подальшого її замерзання її в мікропорах гуми. У цю ж групу можна віднести механічне пошкодження гуми через її примерзання до кузова.
- Вплив на ущільнювачі оливи і бензину. Ця проблема стосується перш за все ущільнювачів капота.
Зазвичай найшвидше зношується ущільнювач водійських дверей, тому що ними користуються найчастіше. Виняток машини таксі, де активно використовуються всі двері.
Перша ознака того, що ущільнювачі пора міняти, — це збільшення в салоні автомобіля шуму, що надходить з боку дверей. За появу протягу в салоні автомобіля відповідальність лежить також на зношеному ущільнювачі. Крім того через знос гумок можлива поява води на підлозі салону чи багажника. Твердий ущільнювач більш жорстко взаємодіє з кузовом автомобіля, тому в місці контакту лакофарбове покриття починає стиратися, аж до металу.
Догляд за ущільнювачами
Щоб уникнути виходу гумових ущільнювачів з ладу, необхідно за ними доглядати, як в холодну пору року, так і в літню спеку. Обслуговування ущільнювачів справа не складна і не витратна. Тай робити його треба не часто, як правило двічі на рік у міжсезоння. Для обслуговування дверних ущільнювачів рекомендуємо використовувати «Verylube Кондиціонер гуми і пластика» або «Verylube Мастило силіконове». Засоби повертають гумовим ущільнювачам еластичність, а також слугують водовідштовхувальним засобом і не дають накопичуватися воді. Вони мають високу адгезію і хімічно нейтральні. Не вступають у хімічну реакцію з гумою, пластиком, шкірою, вінілом та іншими матеріалами. Регулярний догляд дозволить ущільнювачам виконувати свої функції протягом всього терміну експлуатації автомобіля.

Якщо не вдалося вчасно обробити ущільнювачі автомобіля, і одного морозного ранку виявилося, що гумки автомобіля примерзли і двері не відчиняються, не намагайтеся відкрити їх силою. Не тягніть за ручку, це може призвести до пошкодження ручки дверей або самого ущільнювача. Необхідно притиснути двері до кузова автомобіля, це деформує гуму і лід на її поверхні почне руйнуватися. Щоб потрапити до салону автомобіля, може знадобитися кілька таких спроб.
Нам важливо знати Вашу думку