
Поширена ситуація: Ви сідаєте в автомобіль, запускаєте двигун, чується стрекотіння мотора, але підбадьорливого рику не чути — мотор не запускається! У чому ж справа?
В основному проблеми із запуском двигуна виникають після простою або нічного стояння, також істотно впливає зниження температури навколишнього середовища. Але у низці випадків двигун запускається погано як на гарячу, так і на холодну. Давайте розберемося чому?
1. Низький рівень заряду акумуляторної батареї
Слабо заряджена або «зношена» акумуляторна батарея швидко втрачає свій заряд особливо в холодну погоду. Але автовласник може розрядити акумулятор свого автомобіля через неуважність, забувши вимкнути габаритні вогні або залишивши включену автомагнітолу. Запуск двигуна при розрядженому акумуляторі характеризується тим, що жвавість двигуна знижується під час кожної спроби запустити двигун.
Розряджений акумулятор не може обертати колінчастий вал з необхідною для запуску двигуна частотою, а напруги, що подається на свічки не вистачає для підігріву паливної суміші. Додатково до цього, в зимовий період моторна олива стає більш в'язкою, що створює додатковий опір для повороту колінчастого валу. Розряджений акумулятор необхідно зарядити або замінити його на новий.
Несправний стартер також може призводити до важкого запуску двигуна, навіть якщо акумулятор повністю заряджений. Позбутися цієї проблеми можна відремонтувавши стартер або замінивши його на новий.
2. Несправність свічок накалювання

На автомобілі встановлений новий акумулятор, стартер бадьоро крутить колінвал, але мотор не запускається. Проблема може бути в несправності свічок накалювання, або їх число розжарювання не відповідає моделі двигуна. Свічки накалювання служать для підігріву паливної суміші в циліндрах, тим самим полегшують запуск холодного двигуна. Навіть, якщо декілька свічок накалювання не працюють, двигун може без проблем запускатися в теплу погоду або коли він прогрітий. Проблеми починаються, коли температура навколишнього середовища знижується. Двигун погано запускається, а після запуску до прогрівання працює нерівномірно.
Для перевірки працездатності свічок накалювання необхідно їх демонтувати і заміряти опір обмотки. Результати вимірів необхідно порівняти з рекомендаціями виробника. Якщо свічки напруження вийшли з ладу їх необхідно замінити.
3. Загущення дизельного пального

Дизельне пальне є літнє або зимове, окремо виділяють «арктичне» пальне. Пальне при низьких температурах загусає і перетворюється в гелевовидну масу. Застигаючи, дизельне пальне закупорює паливні магістралі і паливний фільтр. ПНВТ не може перекачувати густе пальне. Якщо дизельне пальне застигло, то двигун без «відігрівання" не запустити, а якщо двигун і запуститься, то відразу ж заглухне.
Таку картину можна спостерігати під час: різкого похолодання, використання пального низької якості, експлуатації автомобіля у високогір'ї. Застигання дизпалива може привести до дорогого ремонту паливної апаратури.
З метою зниження температури загущення дизельного пального на 7-12 ºС рекомендується при температурі навколишнього повітря до + 5 °С і нижче регулярно додавати в незастигле дизельне пальне препарати:
4. Низька якість пального
У паливну систему автомобіля можуть потрапляти різні види забруднення: механічні домішки, вода і т. ін. Основний шлях потрапляння забруднень в паливну систему — разом з дизельним пальним під час заправки. Вода може потрапляти у бак в результаті конденсації вологи. Конденсат активно утворюється в холодну погоду або при перепаді температур.
Вода не змішується з дизпальним і через більшу щільності осідає на дні бака, тому, потрапивши в бак, вода швидко надходить в ПНВТ і може вивести його з ладу. Якщо ж вода у великій кількості потрапить в циліндри двигуна, то двигун може отримати гідроудар. Паливний фільтр покликаний захистити паливну систему від потрапляння в неї забруднень і води. При мінусових температурах вода, що накопичилася в паливному фільтрі, замерзає і перешкоджає подачі пального в двигун, відповідно двигун не запускається.
Наслідком використання неякісного пального може бути забруднення форсунок. В процесі експлуатації на форсунках утворюються сірчисті, лакові та інші відкладення, які погіршують факел розпилу. Форсунки дизельних двигунів через жорстких умов експлуатації схильні до інтенсивного зносу. Несправні форсунки можуть призводити до зниження потужності двигуна і його нерівномірної роботи на холостому ходу або під навантаженням.
Для захисту паливної системи і двигуна вашого автомобіля від згубного впливу води та забруднень рекомендуємо під час кожної заправки використовувати засоби, що поліпшують якість пального:
5. Знос паливного насосу

Якщо двигун запускається на холодну добре, а запуск прогрітого двигуна дається важко, це свідчить про знос паливного насоса. Причиною такої поведінки двигуна може бути знос плунжерної пари ПНВТ, який призводить до перетікання пального в ПНВТ. В'язкість дизельного пального безпосередньо залежить від температури: коли двигун холодний, збільшені зазори в плунжерній парі компенсуються високою в'язкістю пального і його перетікання не значні. А ось коли двигун прогрітий, то запустити його набагато складніше. В'язкість пального знижується і ПНВТ не може забезпечити подачу необхідної кількості пального до форсунок.
Некритичний знос плунжерних пар ПНВТ можна усунути за допомогою застосування гелів-ревіталізантів XADO для паливної системи:
- «Revitalizant EX120 для всіх типів паливної апаратури і систем упорскування»;
- «Атомарний кондиціонер металу Maximum Diesel Truck для всіх типів паливної апаратури»;
- «Ревіталізант для ПНВТ».
Перед застосуванням гелів-ревіталізантів рекомендуємо виконати промивку паливної системи, це дозволить домогтися максимального ефекту від обробки. Для виконання промивання паливної системи рекомендуємо використовувати засоби для промивання зазначені в п. 4.
6. Низька компресія в циліндрах

Якщо компресія в циліндрах знижена, то дизельний двигун погано заводиться "на холодну", прогрітий двигун запускається трохи краще. Особливість запуску такого двигуна, це те, що заводиться не різко, вибухом, а як би "навздогін". Після запуску двигун працює нестійко, збільшується його гучність і вібрація, а під час руху на трасі відчується втрата потужності і прийомистості.
Причини низької компресії — знос циліндрів, знос або руйнування поршневих кілець, закоксування поршневих кілець, нещільне прилягання або прогорання клапанів, прогорання дна поршня.
Залягли поршневі кільця приводять до прискореного зносу ЦПГ. Боротися із заляганням поршневих кілець можна за допомогою виконання регулярного промивання оливної системи Детальніше, як і чим виконувати промивання оливо системи, читайте тут.
Для розкоксування дизельних двигунів рекомендуємо використовувати спеціальні препарати «Verylube розкоксовку», «Verylube Антикокс». Ці високоефективні засоби дозволяють швидко усунути залягання поршневих кілець, при цьому немає необхідності розбирати двигун. Засіб вноситься безпосередньо в циліндри двигуна через отвори паливних форсунок або свічок накалювання.
При некритичному зносі циліндрів і поршневих кілець рекомендується провести повну обробку оливної системи двигуна ревіталізантами ХАDO:
Нам важливо знати Вашу думку
Коментарі до статті