Затхлий запах з трубопроводів вентиляції салону

Зображення проблематики

Часто при включенні вентиляції салону разом з повітрям у салон автомобіля потрапляє неприємний запах. І замість того, щоб насолоджуватися комфортною поїздкою, водій та пасажири змушені миритися з неприємним «ароматом». Звідки з'являється затхлий запах? Причина появи неприємного запаху — забруднення системи вентиляції автомобіля. В ній накопичуються забруднення, які створюють відмінне середовище для розмноження бактерій, мікробів, грибків та плісняви. Продукти життєдіяльності мікроорганізмів є джерелом неприємного запаху. Вологий і теплий мікроклімат в системі вентиляції є ідеальним для розмноження мікроорганізмів. Запах може посилюватися після підвищення вологості повітря. Неприємний запах — це лише вершина айсберга, разом з ним у салон потрапляють хвороботворні мікроорганізми, що може обернутися серйозними наслідками особливо для людей з хронічними захворюваннями органів дихання.

Причини появи неприємного запаху

Зображення проблематики

Щоб усунути неприємних запах першочергово перевірте стан фільтра салону. Якщо фільтр забруднений, то його необхідно замінити. Під час заміни фільтра обов'язково необхідно почистити його посадкове місце. В ньому може збиратися велика кількість забруднень. У фільтра салону немає певного терміну служби, його необхідно міняти за необхідності. Однак виробники рекомендують робити таку процедуру кожні 20-30 тис. км пробігу.

Якщо фільтр салону у хорошому стані або його заміна не допомогла усунути неприємний запах, то причина смороду може бути в наступному:

  • забруднення випарника кондиціонера;
  • забруднення радіатора опалення та повітропроводів;
  • забруднення дренажних каналів блоку випарника.
Зображення проблематики

Поверхня випарника кондиціонера, як і будь-якого радіатора має складний профіль через цю особливість на його поверхні накопичується велика кількість забруднень. Під час роботи кондиціонера автомобіля на поверхні випарника конденсується волога. Бруд і волога створюють на поверхні випарника ідеальні умови для розвитку різних мікроорганізмів.

Скупчення значної кількості забруднень у системі вентиляції може призводити до різкого зниження ефективності роботи кондиціонера і пічки салону.

Як позбутися неприємного запаху в автомобілі?

Відчувши неприємний запах у салоні автомобіля, для боротьби з ним багато хто використовує освіжувачі повітря різного типу. Освіжувачі прекрасно нейтралізують неприємний запах, але ефект від їх застосування триває недовго. До того ж більшість освіжувачів повітря не впливають безпосередньо на джерело неприємного запаху, і лише деякі здатні боротися з мікроорганізмами, що викликають його.

Щоб позбутися неприємного запаху необхідно почистити систему вентиляції, видалити з неї сміття і позбутися мікроорганізмів, які живуть в ній. Але, щоб це зробити, необхідно дістатися до випарника кондиціонера. Для цього необхідно розібрати торпедо автомобіля, що зробити не просто. Тому у багатьох водіїв подібна перспектива відбиває усіляке бажання чистити систему вентиляції.

Для того щоб зробити процес очищення системи вентиляції автомобіля швидким і простим, хімічні концерни розробили спеціальні антибактеріальні очисники. Засоби для очищення бувають аерозольні або пінні. Вони відрізняються за способом застосування, однак принцип дії у всіх однаковий. Необхідно, щоб засіб потрапив у місця зосередження бактерій: на випарник і повітроводи. Активні речовини засобу очистять повітропровід і випарник від бактерій та продезінфікують його. Для очищення системи вентиляції рекомендуємо використовувати:

Система вентиляції має складну конфігурацію і визначити ступінь її забруднення складно. Тому ми рекомендуємо виконувати чистку системи вентиляції регулярно мінімум два рази на рік у період міжсезоння. Дотримуючись наших рекомендацій Ви не тільки будете насолоджуватися приємним запахом в салоні автомобіля, а й подбаєте про своє здоров'я.

Зображення проблематики

Нам важливо знати Вашу думку