Запотівання скла під час дощу

Зображення проблематики

Рано чи пізно кожен водій зіткнеться з проблемою запотівання скла автомобіля. Проблема ускладнюється за дощової погоди або з настанням холодів. Причому вона проявляється не залежно від класу автомобіля. Запотівання скла сильно погіршує видимість і знижує концентрацію водія, що може призвести до аварійної ситуації на дорозі.

Запотівання скла виникає через конденсацію водяної пари на скляній поверхні, та легко пояснюється. Бічні дзеркала автомобіля теж можуть пітніти внаслідок потрапляння на них теплого повітря з салону автомобіля.

Основні причини запотівання скла і методи боротьби з ними

1. Збільшення вологості в салоні автомобіля.

Якщо на вулиці йде дощ або сніг, то з великою вірогідністю вікна автомобіля почнуть пітніти. Існує безліч способів потрапляння вологи в салон. Наприклад, мокрий одяг чи взуття, негерметичність гумових ущільнювачів дверей/стекол, неякісна мийка автомобіля. Також часто причиною потрапляння вологи в салон автомобіля є закупорка дренажних отворів, що призводить до потрапляння вологи у вентиляційну систему, а потім і в салон автомобіля.

Боротися із запотіванням стекол можна кількома способами. Деякі застосовують старий та перевірений, але малоефективний метод — постійно витирають конденсат ганчіркою. По-перше, такий спосіб не усуває причину запотівання, а по-друге, водій повинен постійно відволікатися, щоб витирати стекла автомобіля.

Зображення проблематики

Вмикання обдування стекол разом з обігрівачем салону також не дасть значного результату. Волога, що потрапила в салон автомобіля, буде випаровуватися сильніше і кількість конденсату на стеклах може збільшитися. А от включення кондиціонера дасть більш значний ефект. Він висушить повітря і виведе вологу з салону. Та, на жаль, ще не всі автомобілі обладнані кондиціонерами, та й їздити дощової осені з включеним кондиціонером сумнівне задоволення.

З конденсатом найпростіше боротися за допомогою сучасних засобів автохімії, їх ще називають антитуман, антиконденсат. Для захисту стекол від конденсату рекомендуємо використовувати «Verylube Антитуман», склад наноситься на внутрішню поверхню скла і не дає волозі адсорбуватися у вигляді дрібних крапельок, зберігаючи стекла чистими і прозорими. Антитуман ефективно працює, навіть якщо наносити його на запітнілі вікна. Ефект від застосування зберігається протягом 3-4 тижнів.

2. Негерметичність радіатора обігріву салону

Основні ознаки даного виду несправності:

  • поява на внутрішній поверхні скла маслянистого нальоту;
  • поява в салоні автомобіля солодкуватого запаху;
  • можлива поява антифризу під килимком пасажирського сидіння.

Якщо скло запотіває через витікання антифризу, то боротися з конденсатом марно. Необхідно усунути течі антифризу. Вдихати пари антифризу небезпечно. Виявивши хоч одну з перерахованих вище ознак, необхідно терміново продіагностувати систему охолодження і усунути місце течі антифризу.

3. Забруднення фільтра салону

Забруднений фільтр салону втрачає свою пропускну здатність, знижуючи швидкість циркуляції повітря у вентиляційній системі. Це призводить до того, що надмірна волога не може вийти з салону автомобіля і осідає на стеклах автомобіля. Проблема вирішується заміною фільтра.

Нам важливо знати Вашу думку