Зниження рівня охолоджуючої рідини

Охолоджувальна рідина виконує важливу роль для забезпечення нормального функціонування двигуна — вона відводить надлишкове тепло від двигуна, забезпечуючи його оптимальну робочу температуру. У більшості випадків в якості охолоджувальної рідини використовуються різні види антифризів, які використовуються всесезонно.

Зниження рівня антифризу призводить до підвищення робочої температури двигуна, а перегрів двигуна може призвести до серйозних наслідків. У випадках незначного перегріву треба замінити антифриз, з моторну оливу і розкоксувати поршневі кільця. У випадках значного перегріву двигуна, швидше за все, потрібно буде капітально його ремонтувати.

У справній системі охолодження витрата антифризу між плановими замінами не повинна перевищувати 200 гр. Випаровування антифризу неминуче, адже в його складі великий відсоток води. Але істотне зниження рівня антифризу за короткий проміжок часу свідчить про протікання системи охолодження.

Ознаки зниження рівня охолоджувальної рідини

Зображення проблематики

Контроль рівня охолоджувальної рідини за допомогою розширювального бачка — найпростіший та найінформативніший спосіб. На розширювальний бачок системи охолодження спеціально нанесені мітки Max і Min, які визначають мінімально і максимально допустимий рівень антифризу в системі охолодження.

Також ознаками зниження рівня антифризу можуть бути:

 1. Поява великої кількості пари із підкапотного простору. Причина появи пари —негерметичність системи охолодження. Антифриз потрапляє на розігріті елементи двигуна або вихлопної системи, випаровується, утворюється білий густий дим. Про витікання антифризу свідчать патьоки на різних елементах двигуна або поява калюжі антифризу під автомобілем після тривалого стояння. Детальніше про причини витоків охолоджувальної рідини читайте в нашій статті «Течі системи охолодження».

  Зображення проблематики
 2. Вихлоп автомобіля стає білим, при чому колір вихлопу не змінюється, навіть коли двигун повністю прогрітий. Причина цього — наявність пошкоджень в блоці циліндрів або прокладці головки блоку циліндрів. Через пошкодження охолоджувальна рідина може потрапляти в систему охолодження двигуна або безпосередньо у циліндри. Антифриз, потрапляючи у циліндри двигуна, під впливом високих температур випаровується і вихлоп двигуна стає білим. Поява слідів моторної оливи у системі охолодження свідчить про пошкодження прокладки ГБЦ або блоку циліндрів. Щоб усунути ці проблеми необхідно звернутися на СТО.

  Зображення проблематики
 3. Не гріє обігрівач салону автомобіля. Причиною цього можуть бути як несправності в системі охолодження: поломка термостата, повітряна пробка, —так і несправності в системі обігріву салону. Причинами утворення повітряних пробок можуть бути:

  • зниження рівня охолоджувальної рідини;
  • неправильно виконана заміна або долив антифризу;
  • негерметичність системи охолодження.

  Детальніше про проблеми, що виникають з обігрівачем салону, читайте в нашій статті «Не гріє пічка».

Відновлення роботи системи охолодження

Перед тим, як почати усувати несправності системи охолодження, необхідно точно визначити причину зниження рівня антифризу. Найпростіший і найдоступніший метод пошуку витоків — візуальний огляд. Щоб полегшити пошук місць протікання, в антифриз можна додати спеціальну флуоресцентну добавку, яка дозволяє дуже добре побачити місце протікання у ультрафіолетовому світлі. З’ясувавши, де тече, необхідно усунути несправності, замінивши деталі або застосувавши герметики радіатора. Рекомендуємо використовувати «Atomex Stop Leak Radiator» і «Verylube Stop Leak». Засоби повністю ліквідовують витоки, надійно і надовго герметизують тріщини і незначні (розміром до 0,9 мм) ушкодження в трубопроводах, стиках. Герметики радіаторів в своєму складі містять полімерні частинки, які при контакті з повітрям тверднуть і блокують протікання радіатора.

Зображення проблематики

Слід зазначити, що боротися з витоками за рахунок постійного доливання охолоджувальної рідини не ефективно. Та і навіть незначне підтікання в будь-який момент може перерости в серйозну діру, що зробить подальше експлуатування транспортного засобу неможливим.

Для забезпечення безвідмовної роботи системи охолодження необхідно використовувати якісний антифриз, не порушувати регламентованих інтервалів його заміни. А також під час кожної заміни антифризу рекомендуємо промивати систему охолодження засобом «Radiator Flush — засіб для очищення системи охолодження».

Нам важливо знати Вашу думку

Коментарі до статті

 • Александр 5 stars
  16.10.2017

  Ваз 2110 .Установлено ГБО-4. Стал уходить и пенится тосол. Потеков пока не обнаруживал, как по мне он просто выкипает. Думаю взять антифриз "хадо" и стоптечь. Что посоветуете?

  Відповідь експерта :

  Посоветуем залить антифриз G-11 и ATOMEX Stop Leak Radiator