Заправка неякісним пальним

Зображення проблематики

Простори нашої країни ніколи не відрізнялися пальним високої якості. Разом з тим ринок наповнений контрафактним пальним низької якості, склад якого далекий від складу регламентованого стандартами. В основному, «палене» пальне реалізують дрібні АЗС та придорожні торговці. Найкраще заправлятися в перевірених місцях і перевагу віддавати великим мережам АЗС.

Але і у великих мереж АЗС бувають проколи: в пальному виявляють воду, механічні домішки і т. ін.

Навіть одноразова заправка сурогатом може нашкодити вашому автомобілю і залишити «кривавий слід» від паливного фільтра до нейтралізаторів відпрацьованих газів.

Симптоми заправки «паленим» пальним

Свідченням того, що ви заправилися неякісним пальним, можуть бути: пропуски запалювання, детонація пального, втрата потужності автомобіля, провали при розгоні. І це тільки вершина айсберга. Лише одиниці автовласників, після того як виявили випадок заправки фальсифікату, пред'являють претензії АЗС і домагаються грошових компенсацій. Більшість водіїв просто зливають фальсифікат і шукають щастя на інших заправках. Але можна просто і не доїхати до наступної заправки! Але вихід є і з такої, здавалося б безвихідної, ситуації. Завжди в своєму автомобілі майте засоби, що містять пакет паливних присадок, і застосовуйте їх, як тільки з'являються підозри, що залили пальне сумнівної якості. Рекомендуємо використовувати:

Їх застосування дозволяє підвищити якість пального і захистити елементи паливної системи від пошкоджень.

Ще одним неприємним, але дуже поширеним сюрпризом, може стати наявність води в пальному. Вода за низьких температур перетворюється на лід, який блокує сітку паливного фільтра. Особливо яскраво ця проблема проявляється під час перепадів температури повітря. Вода і механічні домішки можуть призвести не тільки до засмічення паливного фільтра, але і до його руйнування. В таких умовах навантаження на паливний насос істотно збільшується, що призводить до зменшення його ресурсу. Для видалення вологи рекомендуємо застосовувати:

Наслідки використання неякісного пального

Зображення проблематики

Першими на неякісне пальне реагують свічки запалювання — на них накопичується нагар, свічки перегріваються, що призводить до пропусків запалювання і виходу їх з ладу. При використанні неякісного пального на поверхні свічок з'являється характерний червоний наліт.

Наступна жертва — паливна система. Фальсифікат дуже часто в своєму складі містить смоли, ненасичені вуглеводні, ксилол і толуол. Таке пальне згоряє не повністю, що призводить до утворення забруднень, які забивають паливні форсунки. В результаті порушується факел розпилення форсунки, пальне згоряє не повністю, що призводить до падіння потужності двигуна.

Варто зазначити, що для сучасних двигунів оснащених системою безпосереднього впорскування (GDI, FSI, TFSI, EcoBoost) наслідки заправки можуть бути сумними — аж до поломки паливного насоса. А ось старички, наприклад МPI, можуть перетравити фальсифікат без особливих наслідків (може знадобитися тільки заміна паливного фільтра і очистка форсунок). Високосірчисте дизельне пальне, що має низьку змащувальну здатність, не береже паливну апаратуру сучасний дизельних двигунів, а фальсифікат може її і зовсім занапастити.

Якщо після заправки фальсифікатом у вас під рукою не виявилося засобів підвищення якості пального, і елементам паливної апаратури було завдано шкоди, рекомендуємо скористатися засобами: «Revitalizant EX120 для всіх типів паливної апаратури і систем упорскування», «Атомарний кондиціонер металу Maximum Diesel Truck для всіх типів паливної апаратури». Їх застосування компенсує знос на поверхнях деталей паливного насоса, відновлює плунжерну пару, сформувавши захисне покриття, що дозволяє відновити продуктивність насоса і збільшити його ресурс.

Негативні наслідки заправки фальсифікатом не обходять і циліндропоршневу групу. Через погане розпилення пальне змиває зі стінок циліндрів оливу і потрапляє у великій кількості в картер двигуна. Потрапляючи в моторну оливу, пальне знижує її експлуатаційні характеристики, що призводить до підвищеного зносу ЦПГ і утворенню відкладень нагару і лаку, підвищення тиску картерних газів. На поверхні елементів впускного клапана утворюються відкладення коксу і смол, що призводить до забруднення дросельної заслінки (двигун погано запускається, плавають обороти). Для очищення від забруднень елементів впускного тракту використовуйте:

Наслідки перегріву двигуна
Зображення проблематики

Для нівелювання шкідливих впливів від пального в оливі рекомендуємо регулярно робити промивання оливної системи, а також провести обробку двигуна гелями-ревіталізантами XADO.

Під час роботи на неякісному бензині або з пальним в оливі двигун нагрівається сильніше, виникає ефект детонації пального. Пальне, яке не встигає згоріти, потрапляє в випускний колектор і догорає там, що може поплавити каталізатор. А це вже призводить до втрати потужності двигуна.

Домішки в бензині здатні вивести з ладу чутливі елементи очищення відпрацьованих газів. Залізо і свинець, що містяться в неякісному пальному, забивають електроди датчика кисню, звідси збільшена витрата пального і нестійка робота двигуна. Під час згоряння домішок утворюється значна кількість сажі, яка забиває каталізатор або фільтр сажі. Для продовження ресурсу фільтру сажі і каталізатора рекомендуємо регулярно використовувати:

Не варто закривати очі на якість пального, яке ви використовуєте, адже заправка сурогатом може обернутися дорогим ремонтом двигуна. Рекомендуємо, якщо сталася заправка контрафактом, негайно вживати відповідних заходів для мінімізації можливих негативних наслідків.

Нам важливо знати Вашу думку