Перегрів двигуна (залягання кілець)

Изображение проблематики

Перегрів двигуна — досить серйозна проблема, яка може зробити двигун непридатним для використання. Якщо загальну температуру двигуна водій може без проблем контролювати за допомогою датчиків, то локальний перегрів частин контролювати дуже складно. Наслідки локального перегріву викликають серйозні проблеми, наприклад, заклинювання поршня в циліндрі. Якщо двигун перегрівається, в оливній системі активно утворюються забруднення, які негативно впливають на роботу двигуна.

Причини перегріву двигуна

Давайте розглянемо основні причини перегріву двигуна.

Зниження рівня охолоджуючої рідини (антифризу)

Изображение проблематики

Причинами витоків антифризу можуть бути: розтріскування з’єднувальних шлангів, пошкодження ущільнювальних прокладок, тріщини або інші дефекти радіатора. Виявити витік охолоджуючої рідини досить легко: необхідно після тривалої стоянки заглянути під автомобіль, під ним не повинно бути ніяких патьоків. Якщо виявлені калюжі антифризу, необхідно знайти джерело витоку й усунути його. А що робити, якщо антифриз почав підтікати на заміській трасі, і доливанням води/антифризу проблему вирішити не виходить? У цьому випадку рекомендуємо вам про всяк випадок мати і, за необхідності, скористатися:

Застосування цих препаратів дозволяє усунути тріщини і пошкодження розміром до 0,9 мм.

Несправність водяного насоса.

Изображение проблематики

Обрив ременя водяного насоса (помпи) — ще одна причина перегріву двигуна. Якщо з обірваним привідним ременем ГПК або генератора можна експлуатувати автомобіль, то з непрацюючою помпою далеко не заїдеш. Звичайно, якщо ремінь порвався, то відновити роботу системи охолодження можна тільки встановивши новий ремінь. Як відомо, профілактика захворювання набагато дешевше, ніж його лікування. Тому не варто нехтувати технічними оглядами автомобіля — це дозволить вчасно виявити проблему. Слабкий натяг приводного ременя вентилятора або помпи також може бути причиною перегріву двигуна.

Основною причиною виходу з ладу помпи системи охолодження, є знос підшипника і ущільнювальної манжети, через що починає витікати антифриз. Продовжити ресурс підшипника можна, використовуючи антифризи XADO: Blue, Green, Red 12+, Red 12++. Антифризи містять атомарний ревіталізант, який захищає підшипник помпи від зносу.

Порушення тепловіддачі радіатора.

Изображение проблематики

Забруднення радіатора системи охолодження знижує його теплопровідність. Причому забруднення можуть накопичуватися як на зовнішній поверхні радіатора, так і всередині нього. Зовнішня поверхня радіатора забруднюється пилом, тополиним пухом і т. ін., а на внутрішній поверхні утворюються відкладення, які забивають стільники радіатора, порушуючи циркуляцію охолоджуючої рідини.

Якщо забруднення зовні радіатора легко виявити та усунути, то виявити відкладення всередині радіатора набагато складніше. Але боротися з ними можна і потрібно. По-перше, використовуйте тільки якісні антифризи і не перевищуйте інтервали їх заміни. По-друге, під час кожної заміни антифризу рекомендуємо використовувати «Промивку системи охолодження Radiator Flush». І по-третє, рекомендуємо, розводячи концентрат антифризу, використовувати дистильовану воду, це дозволить знизити ймовірність утворення накипу.

Забруднення двигуна.

Изображение проблематики

Забруднення зовнішньої поверхні двигуна перешкоджає відведенню тепла і порушує нормальний тепловий режим роботи двигуна. Поверхня двигуна забруднюється набагато активніше, якщо на ній присутня олива. Для очищення двигуна використовуйте засіб «Verylube Очисник поверхні двигуна».

Несправності системи запалювання.

Неправильне регулювання системи запалювання або системи упорскування пального, можуть призводити до підвищення температури двигуна. Надлишкова паливна суміш потрапляє в випускний колектор, де продовжує горіти, і активно нагріває головку блоку циліндрів. Антифриз закипає, і в системі охолодження утворюються повітряні бульбашки і повітряні пробки, які перешкоджають нормальній циркуляції охолоджуючої рідини.

Низька якість пального.

Тривала робота двигуна внутрішнього згоряння в умовах детонації, через погану якість пального і забруднення форсунок, призводить до збільшення відкладів у камері згоряння. Робота двигуна в умовах детонації призводить до різкого зростання ступеня зносу двигуна. Як захистити двигун від впливу неякісного пального читайте тут (Заправка неякісним пальним).

Наслідки перегріву двигуна

Изображение проблематики

 

Тривалий або значний перегрів двигуна може призвести до теплової деформації деталей двигуна: поршнів, клапанів, головки блоку циліндрів. Це може стати каталізатором для капітального ремонту двигуна, ба, навіть більше — двигун може виявитися непридатним для ремонту.

Незначний перегрів менш небезпечний для двигуна, але все одно може завдати чимало клопоту автовласникові. Під час перегріву двигуна олива, потрапляючи на розігріті деталі, згорає. При цьому утворюються різного роду відкладення: лаки, смоли, шлак. Відкладення осідають на поршневих кільцях, клапанах, і це призводить до загального забруднення оливної системи. Застосування моторної оливи з високим значенням параметра «температура спалахування» дозволяє знизити її витрата на чад. Рекомендуємо застосовувати моторні оливи з температурою спалахування від 205 °С.

Поршневі кільця, які все ж таки залягли, призводять до прискореного зносу ЦПГ. Боротися із забрудненням оливної системи і заляганням поршневих кілець можна за допомогою регулярного промивання оливної системи. Детальніше, як і чим виконувати промивання оливної системи, читайте тут (Промивання оливної системи двигуна).

запущених випадках, для видалення відкладень в бензинових і дизельних двигунах, рекомендуємо використовувати спеціальні засоби «Verylube розкоксовку», «Verylube Антикокс». Ці високоефективні засоби дозволяють швидко усунути залягання поршневих кілець, при цьому немає необхідності розбирати двигун. Засоби вносяться безпосередньо в циліндри двигуна через отвори для установки свічок запалювання (паливних форсунок або свічок розжарювання в дизельних двигунах).

Изображение проблематики

 

У разі, якщо через конструкційні особливості двигуна вносити засіб в циліндри незручно, то Verylube Антикокс може використовуватися для промивання оливної системи двигуна. Для цього засіб спеціально випускається в тубах 10 мл і вноситься безпосередньо в оливну систем двигуна. Під час промивання оливної системи засобом «Verylube Антикокс» необхідно строго дотримуватися дозування і тривалості промивання (попередньо необхідно зв'язатися з технічним фахівцем виробника препарату і отримати індивідуальні рекомендації щодо застосування в таких випадках). Після процедури розкоксування необхідно замінити моторну оливу і оливний фільтр.

Внаслідок перегріву двигуна на робочій поверхні циліндрів можуть утворитися задирки і подряпини, такому двигуну незабаром знадобитися ремонт. Щоб усунути наслідки короткочасного перегріву рекомендується виконати обробку двигуна гелями-ревіталізантами XADO. Докладніше про методику обробки двигуна і дозування препарату читайте в нашій статті тут. (Ремонт деталей циліндропоршневої групи).

Нам важливо знати Вашу думку