Низький тиск оливи у двигуні

Зображення проблематики

Зазвичай вважається, що мотор - це серце автомобіля, тоді моторна олива не що інше, як його кров. Тому автовласникам необхідно приділяти особливу увагу технічному стану оливної системи двигуна. Низький тиск в оливи у двигуні — найпоширеніша проблема, яка може призвести до серйозних наслідків. Всі сучасні легкові автомобілі оснащені індикаторами тиску оливи, індикатори поділяються на два типи: світлові і годинникового типу.

Більшість легкових автомобілів оснащені олійними індикаторами світлового типу, які не дозволяють відслідковувати зміни тиску під час експлуатації автомобіля, а сигналізують лише під час критичного падіння тиску в оливній системі або коли рівень оливи досягає мінімуму. В цьому випадку всі поверхні, що труться в двигуні починають працювати в режимі сухого тертя, що призводить до їх підвищеного зносу і двигун може заклинити. Також порушується нормальний режим роботи гідрокомпенсаторів та гідронатягувача ланцюга ГРМ.

Виконати діагностику тиску в оливній системі можна на багатьох СТО, ця процедура коштує не дорого і не займе багато вашого часу, і ви будете мати вичерпну інформацію про те, наскільки добре змащуються вузли автомобіля.

Нормальний тиск в оливній системі двигуна має становити:

  • на холостому ходу близько 2 атм. (0,2 МПа);
  • на обертах 4000-5000 об/хв — від 4,5 до 6,5 атм. (0,45 - 0,65 МПа).
Зображення проблематики

Отримані результати вимірів тиску в оливній системі необхідно звірити з даними автовиробника.

Індикатор тиску оливи повинен відразу згаснути після запуску двигуна, якщо він продовжує світитися необхідно заглушити двигун і виконати пошук несправності. Якщо під час руху автомобіля засвітився індикатор рівня оливи, то необхідно відразу ж заглушити двигун і припинити рух. Чому ж падає тиск в оливній системі двигуна і що робити, якщо на приладовій панелі сяє «помаранчева маслянка»?

1. Низький рівень оливи

Одна з найпростіших проблем, які пов'язані з низьким тиском оливи, — це низький рівень оливи в картері двигуна і про це буде сигналізувати світловий датчик. Для нормальної роботи двигуна рівень оливи повинен знаходитися в діапазоні між відмітками Мin і Мax на оливовимірювальному щупі. Як правило, на більшості автомобілів рівень оливи між відмітками Мin і Мax становить 1 літр.

Зображення проблематики

Рівень оливи рекомендується перевіряти на холодному двигуні, перед кожною поїздкою. Якщо двигун автомобіля прогрітий і вам необхідно виконати завмер рівня оливи, то заглушіть мотор і почекайте 10-15 хв. За цей час олива встигне стекти назад в піддон і рівень оливи буде відображати об'єктивну ситуацію.

Якщо рівень оливи нижче позначки Мin, то необхідно долити моторну оливу і відновити нормальний рівень. Після відновлення необхідного рівня оливи і запуску двигуна, світловий індикатор повинен відразу згаснути, якщо індикатор продовжує горіти, то необхідно продовжити пошук несправності.

Не варто наливати оливу вище позначки Мax, це може привести до ряду негативних наслідків:

  • зростає тиск на сальники і ущільнювачі, що може бути причиною витікання оливи;
  • зростає кількість відкладень в камері згоряння;
  • зростає навантаження на оливний насос;
  • зростає ймовірність спінювання оливи і порушення нормального режиму змащення.

Основні причини низького рівня оливи: витрата оливи двигуном на угар і витік оливи. Про причини та методи усунення витрати оливи на чад ви можете прочитати тут (Підвищена витрата оливи, димлення (сизий дим з вихлопної труби)).

Як правило, двигун втрачає оливу через негерметичні ущільнювачі і сальники, усунути витікання допоможе застосування добавки «Stop Leak Engine, Стоп-витік двигун».

2. Несправність датчика тиску

Як би це не було сумно, але датчик, покликаний контролювати параметри двигуна, сам може давати невірні показники і вводити водіїв в оману.

Коли підозра впала на датчик тиску, його необхідно демонтувати і очистити оливні канали, також необхідно перевірити якість електричних контактів або замінити датчик повністю.

3. Несправність редукційного клапана

Редукційний клапан оливного насоса призначений для регулювання тиску на виході. Через значне забруднення клапан може заклинити у відкритому положенні. Тому оливний насос не може створити необхідний тиск в системі. Несправний редукційний клапан необхідно замінити.

Для продовження ресурсу редукційного клапана і датчика тиску необхідно підтримувати оливну систему двигуна в чистоті, для цього регулярно промивайте її, докладніше про це читайте тут.

4. Високий опір фільтрів

Зображення проблематики

Якщо індикатор тиску оливи гасне не відразу після запуску двигуна, а через 10-15 секунд — це ознака несправності оливного фільтра. У цьому випадку перші секунди двигун працює в режимі оливного голоду. Некоректна робота оливного фільтра може бути викликана: заводським браком, забрудненням оливного фільтра або неправильним підбором фільтра. У будь-якому випадку його необхідно замінити.

Забруднення сітки оливоприйомника ускладнює циркуляцію оливи, знижуючи тиск в оливній системі, через що насос працює в навантаженому режимі і зношується швидше.

5. Знос оливного насоса

Зображення проблематики

Через зношеність деталей оливного насоса збільшується перетікання оливи. Насос не може забезпечити необхідний тиск у системі і до деталей, що труться, олива подається в меншому об’ємі. Забруднення в оливі істотно знижують ресурс оливного насоса. Зношений насос підлягає заміні. Для продовження його ресурсу рекомендуємо регулярно, під час кожної заміни оливи виконувати промивання оливної системи.

Якщо знос пари накачування не критичний, то застосування гелів-ревіталізантів здатне компенсувати накопичений знос і відновити продуктивність оливного насоса. Для обробки насоса (оливосистеми двигуна) рекомендуємо використовувати:

6. Втрата в'язкості моторної оливи

Часто буває, що в гонитві за сучасними трендами, за порадою сусіда по гаражу або просто через неуважність, автовласники заливають в двигун оливу невідповідної в'язкості. Вимоги до в'язкості оливи в двигуні висуває автовиробник, не варто порушувати його рекомендації. Якщо ви виявили, що використовуєте оливу не тієї в'язкості, то необхідно її замінити.

Ще однією розповсюдженою причиною втрати в'язкості оливи є розрідження її пальним. При цьому рівень моторної оливи зростає і вона набуває характерного запаху пального.

У разі розрідження моторної оливи пальним через порушення нормальної роботи інжекторів або форсунок і появи миготіння контрольної лампочки тиску оливи, рекомендується додати в систему змащення Atomex Complex Oil Treatment. Паралельно в паливний бак внести один з наведених нижче очисників паливних систем:

Після закінчення пального з очисником перед черговою заправкою внести в паливний бак:

Очищення і обробка паливної системи ревіталізантами XADO дозволить відновити нормальну роботу інжекторів або форсунок і усунути потрапляння великої кількості пального в моторну оливу.

Зображення проблематики

Після потрапляння значної кількості охолоджувальної рідини в моторну оливу, в системі змащення почне утворюватися емульсія. Змащувальні властивості і прокачування моторної оливи значно знижуються, в систему змащення утворюється осад, який здатний закупорити оливні канали, що призводить до оливного голодування двигуна.

Щоб очистити систему змащення двигуна від емульсії, необхідно промити її і замінити моторну оливу. В особливо серйозних випадках рекомендуємо виконати ступінчасте промивання системи змащення. Порядок проведення ступінчастого промивання:

  • Злити моторну оливу з емульсією;
  • Залити «VERYLUBE Олива для промивання — промивка двигуна і трансмісії» до мінімальної позначки щупа;
  • Запустити двигун і забезпечити його роботу на холостому ходу 30-40 хв;
  • Злити оливу для промивання і замінити оливний фільтр;
  • Залити свіжу оливу потрібної в'язкості, але дешевшу, внести в неї «XADO VitaFlush» з розрахунку 100 мл на літр оливи;
  • Проїхати на ньому 1500 -2000 км;
  • Замінити оливу і оливний фільтр. Залити якісну штатну оливу, на якій експлуатується двигун.

7. Знос вкладишів

Збільшені зазори між шатунними шийками і вкладишами призводять до падіння тиску оливи. Проблема яскраво проявляється на низьких обертах двигуна, на неї вказують глухі стуки, які доносяться з нижньої частини двигуна. Дана проблема дуже серйозна, яка передвіщає капітальний ремонт двигуна.

При некритичному збільшенні зазорів між шатунними шийками колінвалу і вкладишами використання засобів ХADO дозволить компенсувати накопичений знос.

Додайте в систему змащення – «Atomex Complex Oil Treatment - антидимна присадка». Також внесіть в систему змащення двигуна очисник оливних систем двигунів «XADO VitaFlush» » з розрахунку 100 мл на 1 л оливи і використовуйте транспортний засіб 700-1000 км. Потім замініть моторну оливу разом з оливним фільтром. Далі, на свіжій оливі проведіть повну обробку двигуна ревіталізантами XADO з метою відновлення зносу вкладишів та шийок колінвалу для нормалізації тиску оливи:

Після повної обробки і пробігу 4-5 тис. км некритичний знос вкладишів, шийок колінвалу і деталей оливного насоса повністю компенсується і тиск оливи нормалізується.

Нам важливо знати Вашу думку

Коментарі до статті

  • михаил 4 stars
    26.07.2017

    для мкпп отлично.для двс не пробовал.