Не гріє пічка

Зображення проблематики

У наш час складно уявити автомобіль, який не оснащений обігрівачем салону (пічкою). А якщо обігрівач салону виходить з ладу взимку, то експлуатувати автомобіль практично неможливо. По-перше, в салоні холодно і некомфортно, а по-друге, стекла автомобіля просто замерзають. Але буває так, що з часом пічка починає гріти гірше або зовсім перестає подавати тепло у салон. Причиною того, що тепло пропадає, може бути несправність системи охолодження або системи обігрівача салону. Ці дві системи тісно пов'язані між собою. Система опалення салону працює за наступним принципом: відводить тепло від системи охолодження і подає його в салон автомобіля.

Несправності системи опалення салону

Зображення проблематики

1. Збій в роботі мотора вентилятора пічки

Несправний вентилятор не може закачати в салон автомобіля тепле повітря, що нагрівається радіатором пічки. Найчастіше у вентиляторі виходять з ладу підшипники або графітові щітки. Відремонтувавши або замінивши вентилятора, вдасться відновити роботу пічки. Поява стороннього шуму, вищання, скрипіння із включеною пічкою може бути ознакою зносу підшипників. Приводом для відмови вентилятора також може стати перегорілий запобіжник.

2. Забитий брудом радіатор пічки

Бруд може накопичуватися як на зовнішній так і на внутрішній поверхні радіатора. На зовнішній поверхні радіатора скупчуються: пил, листя комахи та інше дрібне сміття. Накопичений бруд перешкоджає нормальній тепловіддачі радіатора, у результаті пічка гріє гірше або перестає гріти зовсім. Для вирішення цієї проблеми радіатор обігрівача необхідно демонтувати і почистити, а інколи навіть замінити.

Зображення проблематики

Внутрішня поверхня радіатора забивається накипом, продуктами окислення і осадом, що утворюється після використання неякісного антифризу. Забруднення всередині пічки блокують надходження в неї антифризу і радіатор пічки не прогрівається. Щоб позбутися проблем необхідно промити систему охолодження. Для цього рекомендуємо використовувати «Radiator Flush — засіб очищення системи охолодження».

Зображення проблематики

3. Забруднення фільтра салону

Зображення проблематики

У сучасному автомобілі повітря, що подається у салон автомобіля, проходить через фільтр салону. Забруднений фільтр блокує подачу повітря, і пічка гріє слабше. Забруднений фільтр необхідно замінити. У фільтра салону немає певного терміну використання, його необхідно міняти за необхідності. Однак виробники рекомендують виконувати заміну фільтра салону кожні 20-30 тис. км пробігу. Під час його заміни необхідно обов'язково почистити посадкове місце фільтра. В ньому може збиратися велика кількість бруду. Забруднений фільтр також може бути причиною появи в салоні автомобіля затхлого запаху.

Несправності системи охолодження

1. Несправність термостата

Термостат у системі охолодження виконує роль регулювальника, який визначає, по якому контуру буде рухатися охолоджуюча рідина. Під час прогрівання двигуна охолоджуюча рідина циркулює по малому контуру, минаючи радіатор. Коли двигун прогрівається до температури + 87 ... + 95 ° С, клапан термостата відкривається, і охолоджуюча рідина починає циркулювати великим контуром.

Зображення проблематики

Клапан, що заклинив у відкритому положенні, відразу пускає охолоджуючу рідину великим контуром. В такому випадку у морозну погоду двигун може зовсім не прогріватися. Причиною заклинювання клапана термостата може бути утворення відкладів у системі охолодження, через використання у системі охолодження води або низькоякісного антифризу. Термостат, що вийшов з ладу, необхідно замінити. Регулярне використання засобу для промивання «Radiator Flush» дозволить продовжити ресурс термостата.

У сучасних автомобілях встановлені термостати з електронним управлінням, вигоряння або окислення контактів керуючого елемента призводить до некоректної його роботи. Для продовження терміну служби електричних контактів рекомендуємо періодично чистити їх за допомогою «Verylube очисник контактів».

2. Низький рівень антифризу

Якщо рівень охолоджуючої рідини в системі охолодження знижується, вона перестане надходити в радіатор пічки у достатній кількості, що знизить ефективність її роботи. Для усунення проблеми необхідно відновити нормальний рівень охолоджувальної рідини, попередньо усунувши течі системи охолодження.

Зображення проблематики

3. Наявність повітряних пробок в системі охолодження

Повітря може з'явитися в системі охолодження в слідстві пошкодження прокладки головки блоку циліндрів або через негерметичність інших елементів системи охолодження. Дуже часто в систему під час неправильної заміни антифризу або його доливання потрапляє повітря. Проблема вирішується прокачуванням системи охолодження.

Як продовжити ресурс пічки

Продовжити ресурс системи опалення салону можна тільки за допомогою якісного та своєчасного технічного обслуговування.

  • Обов'язково регулярно очищуйте зовнішні поверхні радіаторів.
  • Використовуйте якісний антифриз, не порушуйте регламентовані інтервали заміни.
  • Виконуйте промивання системи охолодження під час кожної заміни антифризу.
  • Періодично виконуйте огляд елементів системи охолодження на наявності течі.

Нам важливо знати Вашу думку