Забруднення (замащення) двигуна

Зображення проблематики

Чистота — запорука здоров'я! І це твердження також поширюється на механізми і машини. Безліч автовласників ретельно стежать за чистотою кузова і салону автомобіля і зовсім забувають про підкапотний простір. Кількість і місця знаходження бруду в підкапотному просторі можуть багато розказати про технічний стан автомобіля. Це добре знають торговці автомобілями і перед продажем автомобіля відмивають бруд з проблемних моторів. Розглянемо основні причини забруднення зовнішньої поверхні двигуна і як помити двигатель.

Причини появи забруднень

Витікання моторної оливи з двигуна можуть бути наслідком як серйозних несправностей, так і банальних порушень правил експлуатації транспортного засобу. На патьоки оливи активно налипають різноманітні забруднення і утворюють товстий шар бруду. Розглянемо основні причини витікання оливи.

Високий рівень моторної оливи

Іноді автовласники через неуважність або спеціально заливають оливу у двигун вище максимально допустимого рівня. У цьому випадку тиск оливи у двигуні буде вищим за норму і надлишкову оливу просто видавить через прокладки та ущільнювачі. Для нормальної роботи двигуна рівень оливи повинен знаходитися у діапазоні між позначками Мin і Мax на оливовимірювальному щупі. Як правило, на більшості автомобілів рівень оливи між відмітками Мin і Мax становить 1 літр. Відновивши нормальний рівень оливи у двигуні вдасться знизити тиск оливи і усунути витікання.

Зображення проблематики

Низька в'язкість оливи

Часто буває, що в гонитві за сучасними трендами або через неуважність, автовласники заливають у двигун оливу невідповідної в'язкості. Також можна зіткнутися з підробкою, найчастіше властивості і ресурс підробки не відповідають заявленим параметрам. Під час вибору моторної оливи крім рекомендацій виробника, необхідно враховувати умови експлуатації транспортного засобу: навантаження під час роботи, якість дорожнього покриття, якість пального. Варто відзначити, що втратити свої експлуатаційні властивості (зниження в'язкості) може навіть якісна олива внаслідок потрапляння в неї антифризу або пального. Якщо в оливну систему потрапляє антифриз, рівень моторної оливи підвищується, а рівень антифризу знижується. В оливі може утворитися емульсія. Про наявність пального в оливі свідчить запах, від оливи буде тхнути пальним. Втрата оливою в'язкості може привести до прискореного зносу двигуна і його капітального ремонту. Щоб усунути витікання оливи, спочатку потрібно усунути причини потрапляння в систему пального/антифризу. Потім необхідно виконати промивання оливної системи і замінити оливу. Детальніше про методи промивання оливосистеми двигуна читайте тут.

Забруднення системи вентиляції картерних газів

Зображення проблематики
Протікання сальника колінвала

Зменшення прохідних отворів каналів і регулюючого клапана (відкладення смолянистих речовин, зашлакування) системи вентиляції картера призводить до підвищення тиску картерних газів і викидання оливи (сапуніння) через отвір оливного щупу, прокладки клапанної кришки, бензонасосу, трамблера. Детальніше про причини виникнення сапуніння у двигуні читайте в нашій статті «Чому сапунить двигун?». Через забруднення системи вентиляції картерних газів зростає тиск газів усередині двигуна, що призводить до протікання сальників колінвала. Для відновлення еластичності сальників колінвала і усунення витікання, рекомендуємо використовувати добавку в оливу «Atomex Stop Leak Engine».

Негерметичність системи охолождення

Антифриз, який витікає з системи охолодження, залишає на поверхні двигуна патьоки, до яких прилипає бруд. Причинами витоків антифризу можуть бути: розтріскування з'єднувальних шлангів, пошкодження ущільнюючих прокладок, тріщини або свищі у радіаторі. Якщо після тривалої стоянки під автомобілем з'явилася калюжа антифризу, то необхідно знайти джерело витоку і усунути його. Для цього рекомендуємо використовувати герметики радіатора:

Застосування герметиків радіатора дозволяє усунути тріщини і пошкодження розміром до 0,9 мм.

Умови експлуатації транспортного засобу

Зображення проблематики

На жаль, на теренах нашої батьківщини часто зустрічаються дороги з неякісним покриттям. Тому під час експлуатації на двигун і навісне обладнання з-під коліс постійно потрапляє різноманітний бруд. Водієві необхідно звертати увагу на чистоту двигуна, особливо якщо автомобіль експлуатується в складних дорожніх умовах.

Часто буває, що водій під час доливання технологічних рідин (моторна олива, антифриз, гальмівна рідина) проливає рідину на поверхню двигуна і саме в тих місцях потім накопичується бруд.

Наслідки забруднення двигуна

Зображення проблематики

Перегрів двигуна. Забруднення зовнішньої поверхні двигуна перешкоджає відведенню тепла і порушує нормальний тепловий режим роботи двигуна. Може виникати локальний перегрів двигуна, появу якого дуже складно контролювати. Наслідки локального перегріву можуть бути найсерйозніші, аж до заклинювання поршня у циліндрі. Під час перегріву двигуна в оливній системі активно утворюються забруднення. Детальніше про причини перегріву двигуна ви можете прочитати в нашій статті «Перегрів двигуна».

Підвищена пожежонебезпечність. Як ми знаємо, моторна олива може горіти, ризик зростає, якщо в оливі присутнє пальне. А в двигуні досить гарячих елементів, потрапляючи на які олива може загорітися.

Проблеми роботи електроніки. Забруднення, що накопичуються, порушують якість електричних контактів в електросистемі автомобіля.

Очищення двигуна від забруднень

Зображення проблематики

Зараз працює велика кількість автомийок, але як правильно мити двигун мало хто знає. Найпоширеніший метод, який вам можуть запропонувати, — мийка двигуна струменем води під високим тиском, що є неправильним і небезпечним для двигуна.

Вода під високим тиском здатна пошкодити електропроводку, ущільнювачі, шланги і патрубки. Дуже часто після такого миття запустити двигун автомобіля не вдається. А якщо вода потрапить у впускний колектор, то двигун може отримати гідроудар.

Щоб безпечно очистити поверхню двигуна, рекомендуємо використовувати «Verylube Очисник поверхні двигуна». Засіб краще наносити на холодний або теплий двигун. На гарячому двигуні очисник швидко випарується, і ефективність очищення може знизитися. Потім розм'якшені забруднення необхідно змити водою під невисоким тиском.

Продукт рекомендується для очищення двигуна, вузлів трансмісії і рульової рейки. Підтримуючи двигун у чистоті, ви зможете оперативно реагувати на появу протікань технологічних рідин, а отже, знизити ймовірність появи серйозних несправностей в автомобілі.

Нам важливо знати Вашу думку