Відкладення і конденсат під кришкою оливозаливної горловини

Зображення проблематики

У переважній більшості автовласники не часто заглядають під кришку оливозаливної горловини двигуна, винятково лиш ті, у яких мотор витрачає оливу. Якщо двигун у нормі, то відкрутивши кришку оливозаливної горловини, на ній видно лише невелику кількість оливи. Та іноді неочікувано можна зробити дивовижні відкриття.

Відкривши кришку оливозаливної горловини двигуна, можна побачити замість моторної оливи желеподібну масу, яка за кольором нагадує згущене молоко.

Так виглядає оливна емульсія, це суміш моторної оливи з водою або антифризом. Емульсія має низьку змащувальну здатність, до того ж її в'язкість набагато вища, ніж у моторної оливи, тому оливний насос не може подавати таку суміш до деталей, що труться. Якщо олива перетворилася в емульсію, то двигун інтенсивно зношується, починає стрімко грітися і може заклинити, таку оливу потрібно якомога швидше замінити.

Причини появи емульсії

Зображення проблематики

Основна причина появи емульсії — це негерметичність системи охолодження. Пробій або прогоряння прокладки головки блоку циліндрів (ГБЦ) може бути причиною потрапляння охолоджувальної рідини в оливу. Однак зазор між ГБЦ і блоком циліндрів може збільшитися через деформацію головки внаслідок перегріву двигуна. Тріщини в блоці циліндрів або ГБЦ призводять до потрапляння охолоджувальної рідини в оливну систему.

Неякісний ремонт, пов'язаний із заміною прокладки ГБЦ, може призвести до негерметичності системи охолодження.

Ще одна проблема — це скупчення конденсату в картері двигуна. Вона проявляється в осінньо-зимовий період, коли знижується температура повітря. Конденсат може нашкодити двигуну тільки в симбіозі з короткими поїздками на непрогрітому до робочої температури моторі. За таких умов волога, що накопичуються у картері, не встигає випаруватися з оливної системи. Такий стиль експлуатації транспортного засобу призводить до накопичення значної кількості вологи в оливі. Це призводить до утворення емульсії. І під час діагностики складно виявити причину появи води в оливі.

Також вода може потрапляти в оливну систему під час заміни оливи. Щоб уникнути цієї неприємності, необхідно використовувати тільки якісні моторні оливи, а їх заміну довіряти тільки професіоналам.

Боротьба з емульсією

Зображення проблематики

З конденсатом в картері боротися дуже просто: необхідно прогрівати двигун перед поїздкою. Тоді накопичена волога буде випаровуватися і не завдасть шкоди двигуну. Якщо ж вода потрапляє із системи охолодження, тут все набагато серйозніше. Спочатку потрібно виявити і усунути місце витоку. В іншому випадку олива може через короткий час знову перетворитися в емульсію.

Насамперед необхідно видалити емульсію з оливної системи і ретельно промити її. На початковому етапі утворення емульсії дос ить буде виконати заміну оливи з промиванням оливної системи. Внесіть «TotalFlush - очисник оливосистеми двигунів» в мотор і поексплуатуйте автомобіль 150-200 км. Після цього проведіть штатну заміну моторної оливи.

В особливо серйозних випадках рекомендуємо виконувати ступінчасте промивання оливосистеми. Порядок його проведення:

 • Злити моторну оливу з емульсією.
 • Залити промивальну оливу «VERYLUBE Олива для промивання — промивка двигуна і трансмісії» до мінімальної позначки щупа.
 • Запустити двигун і забезпечити його роботу на холостому ходу 30-40 хв.
 • Злити оливу для промивання і замінити оливний фільтр.
 • Залити свіжу оливу підходящої в'язкості, але дешевшу. Внести в неї «XADO VitaFlush» з розрахунку 100 мл на літр оливи.
 • Проїхати на дешевій оливі 1500 -2000 км.
 • Замінити оливу разом з оливним фільтром. Залити якісну штатну оливу, на якій зазвичай експлуатується двигун.

Якщо емульсія утворилася через негерметичності системи охолодження, то необхідно також промити і її.

Зображення проблематики

Якщо система охолодження дуже забруднена, то для її промивання рекомендуємо використовувати засіб для промивання радіатора «Radiator Flush». Засіб для промивання залити у систему охолодження прогрітого двигуна (двигун не повинен бути гарячим) і дати попрацювати двигуну 10-15 хв на холостому ходу, включивши обігрів салону. Потім злити охолоджуючу рідину. Може знадобитися повторна процедура до тих пір, поки рідина, що зливається, не матиме слідів оливи. Засіб для промивання «Radiator Flush» сумісний з водою, а також з усіма видами антифризів.

Якщо забруднення системи охолодження не значні, для її промивання можна використовувати звичайну дистильовану або кип'ячену воду.

Відкрутивши кришку оливозаливної горловини на працюючому двигуні, крім емульсії, можна побачити клубки відпрацьованих газів, що вириваються з двигуна — це Сапунить двигун. Детальніше про причини сапуніння двигуна можна прочитати в нашій статті тут.

Нам важливо знати Вашу думку

Коментарі до статті

 • Александр 5 stars
  18.05.2017

  Средство работает, проверенно. После зимы, близилось время замены масла, решил проверить уровень. Ужаснулся от количества грязи под крышкой горловины. Все сделал как написано инструкции по применению + спасибо консультанту Владу. В итоге промыл и залил новое масло, но в этот раз ХАДО. прошел 5т - результатом доволен. Отложений нет. Реккомендую.