Рідини для омивача скла. Склад і застосування

Чисте лобове скло — це питання навіть не стільки іміджу, скільки безпеки руху. Будь-які плями, пил або маслянисті розводи значно погіршують огляд водієві. Ризик потрапити в ДТП в темний час через брудні стекла зростає в рази. Вода сама не впорується з кіптявою і жировими плівками, які осідають на лобовому склі в сучасному мегаполісі. Тому, навіть влітку, в бачок омивача скла краще заливати спеціальну миючу рідину. Вона гарантовано очистить скло і фари, при цьому захистить лакофарбове покриття, щітки склоочисників і форсунки омивача від негативного впливу води.

Склад засобів для
омивача

Засоби для омивачів складаються з 3 основних компонентів: вода, розчинник і поверхнево-активна речовина. А ось до складу кращих омивайок входять ще й додаткові допоміжні речовини: пом'якшувачі води, нейтралізатори, інгібітори корозії, ароматизатори і т.ін. Розчинником зазвичай служать етиловий або ізопропіловий спирти, які добре відмивають маслянисті забруднення. Уважно читайте склад на етикетках - недоброякісні виробники використовують метиловий спирт, який дуже отруйний.

Омивайки бувають
зимовими та літніми

Потрібно також пам'ятати, що хороший засіб для омивача має бути нейтральним до лакофарбового покриття кузова, до гумових і пластикових деталей. Омивайки бувають зимовими та літніми. Відмінність в основному в кількості спиртового розчинника. Саме його концентрація визначає температуру використання рідини. Часто продаються концентровані засоби і з них самому можна зробити або літній, або зимовий варіант, додавши потрібну кількість води. Зимовй засіб для омивача з-поміж себе автомобілісти називають "незамерзайка". Адже крім бруду він ще має впоруватись зі снігом і льодом, що прилипають до вітрового скла. Засіб не замерзає, як вода, перетворюючись на лід, а стає густим або гелеподібним. При цьому не пошкоджуються система трубопроводів, помпа і форсунки омивача. У літньому варіанті засіб здатен в першу чергу захистити скло від останків комах, пташиного посліду, липких бруньок.

Засоби для омивача
стекол від ХАДО

Компанія ХАДО пропонує кілька видів рідин для омивачів стекол. Під час їхнього виробництва використовуються найкращі складові, які зберігають стекла чистими і абсолютно нешкідливі для автомобіля та людини. Є як зимові - «Красный пингвин», так і літні омивайки, а також концентрати та вже готові до застосування.

Нам важливо знати Вашу думку

Коментарі до статті

  • Юрий Викторович 5 stars
    22.10.2017

    пользуюсь продукцией марки ХАДО более десяти лет.Претензий нет.Всё на высшем уровне.Очень доволен продукцией ХАДО,