DOT 4 гальмівна рідина

«Гальма придумали боягузи» - - є така жартівлива приказка серед водіїв. Але насправді гальма — одна з головних, якщо не найголовніша система будь-якого транспортного засобу. Адже зупинити рухоме тіло з величезною масою те ще завданнячко. А будь-яка відмова гальм може спровокувати аварію. Тому гальмівна система вимагає постійного контролю і догляду. При заміні деталей потрібно брати якісні і перевірені запчастини.

Вимоги, які висувають
для DOT 4

Це стосується і гальмівної рідини. Адже вона покликана передавати зусилля від педалі гальма до коліс, тому повинна зберігати свої первинні властивості - не стискатися, залишатися в рідкому стані, не закипати і не замерзати, захищати від корозії деталі гальмівної системи.

Класифікація
гальмівних рідин

Класифікують гальмівні рідини за в'язкістю та температурою кипіння, ці показники повинні відповідати нормам DOT - Department of Transportation (Міністерство транспорту США). У гальмівних системах більшості сучасних автомобілів найчастіше використовується DOT 4. У неї ідеальне співвідношення ціна-якість. Вона добре передає гальмівне зусилля на колеса, не закипає і не утворює парових пробок, які можуть привести до відмови гальм. Спеціальні присадки надають рідині антикорозійних властивостей.

Особливості застосування
DOT 4

Єдиний мінус гальмівної рідини — її гігроскопічність. Вона дуже добре вбирає вологу з навколишнього середовища. І навіть коли, здавалося б, гальмівна система знаходиться в хорошому стані, рівень рідини в бачку нормальний і ніде нічого не тече — потрібно пам'ятати, що характеристики спецрідини з часом стають гіршеими і її періодично треба міняти. Виробники визначають термін від заміни до заміни - 2 роки.

Нам важливо знати Вашу думку