Синтетична або напівсинтетична базова олива? (Синтетика / напівсинтетика)

Синтетичні оливи в цьому питанні явно лідирують. Вони дуже добре поводяться і в морози, і в спеку. Високий ступінь захисту деталей двигуна під час низьких температур позитивно позначається на ресурсі, полегшується холодний пуск. У той же час під час високих робочих температур синтетика теж більш стабільна, менше окислюється і краще зберігає початкові властивості.

Основний критерій, за яким оцінюють якість оливи, — стабільність під час різних температурних режимів.

Основа для синтетичної оливи створюється шляхом складної хімічної реакції, під час якої змінюється молекулярна структура сировини і вона отримує стабільну формулу. Напівсинтетика представляє суміш базової мінеральної оливи і окремих складових, отриманих шляхом органічного синтезу. Деякі джерела дають співвідношення 60/40 в процентному співвідношенні.

 

Напівсинтетичні оливи кращі за мінеральні,
дешевші за синтетичні

Тому температурні показники у цієї оливи не такі вражаючі, як у синтетики. Але все ж у напівсинтетичної оливи є і кілька плюсів. Головний - ціна. Такої демократичності вдається досягти саме через, що до складу напівсинтетики входить мінеральна базова олива. Але при цьому синтетична частина, що входить до складу напівсинтетичної оливи, робить їх набагато краще за мінеральні і навіть може наближати характеристики до синтетики. При виборі між синтетикою і напівсинтетикою можна керуватися ще декількома критеріями:

Для нового авто
краще синтетика

Для нової машини краще брати синтетику, це ж рекомендують і виробники сучасних двигунів. А ось в машині з пробігом за сотню тисяч кілометрів можна взяти і напівсинтетику. В іншому вибір залежить тільки від товщини вашого гаманця.

Компанія ХАДО на сьогодні в своєму асортименті має кілька десятків різноманітних моторних олив. І серед них більшість — синтетика і напівсинтетика. Так що кожен легко зможе підібрати собі щось «до смаку» і по кишені.

Серед новинок хочеться відзначити оливи нового покоління, які відповідають останнім вимогам специфікацій. Синтетичні: 0W-20 SN, 5W-30 SN Extra Drive, 5W-40 SN Extra Drive. І напівсинтетика - 10W-40 SN Extra Drive.

Нам важливо знати Вашу думку