Реальні терміни заміни моторної оливи

Для автовласників термін заміни оливи в основному асоціюється з цифрами 10-15 тисяч кілометрів пробігу або не рідше одного разу на рік. За запевненням виробників автомобілів цього цілком достатньо для того, щоб мотор служив довго і не підводив в найвідповідальніший момент.

На інтервал заміни оливи
впливають багато факторів

Але все ж крім сервісних рекомендацій при виборі інтервалу заміни моторної оливи потрібно враховувати і зовнішні чинники, за яких експлуатується автомобіль. Стиль їзди, швидкість руху, їзда по трасі або в місті з великими заторами, погодні умови, якість пального і, як не дивно, якість самої моторної оливи — все це і ще багато іншого кардинально змінює рекомендації написані для середньостатистичного автомобіля. Все, що збільшує навантаження на мотор автомобіля, буде неминуче швидше наближати термін заміни моторної оливи.

Робота на холостих обертах
погіршує характеристики оливи

На якість моторного масла впливає міська їзда, особливо рух в пробках. У цей момент двигун працює на холостих обертах, олива перегрівається і втрачає свої властивості.

Тобто їзда по трасі на великій швидкості значно корисніша як для двигуна, так і для кишені водія. Негативно позначається на оливі і їзда по пересіченій місцевості або з завантаженим багажником. Як не дивно це звучить, але в період тривалого простою автомобіля олива теж псується. У двигуні відбуваються небажані окислювальні процеси, присадки в оливі втрачають свої властивості. Тому автомобіль повинен рухатися. Під час руху з оливи випаровується волога, яка під час простою конденсується на холодних деталях двигуна.

Раніше — можна,
пізніше — не варто

Не менш згубні поїздки на короткі відстані, за які двигун не встигає прогрітися, особливо в холодному кліматі. Ще одним важливим фактором, що впливає на властивості моторної оливи є пальне. Олива темніє, тому що миє забруднення, в тому числі і сажу, що утворюється під час згоряння пального.

Звідси напрошується висновок, що інтервал заміни оливи в двигуні автомобіля повинен розраховуватися індивідуально. Цей термін дуже залежить від багатьох факторів, починаючи від якості самої оливи або пального і закінчуючи ямами і вибоїнами на дорогах. Але при цьому ні в якому разі не рекомендується міняти оливу пізніше того терміну, який вказаний виробником конкретної марки двигуна.

Нам важливо знати Вашу думку

Коментарі до статті

 • Николай 5 stars
  28.12.2017

  Пользуюсь продукцией хадо уже 11 лет очень доволен , спасибо хадо.

 • Григорий 5 stars
  21.10.2017

  ХАДО эксплуатирую20 лет. Я рулю и ХАДО рулит!

 • Сергей Свичкарь 5 stars
  02.10.2017

  Это лучшее из масел, на которых эксплуатировались мои автомобили, начиная с 2004 года. И это правда.

 • Владимир 5 stars
  04.09.2017

  Пользуюсь маслами и присадками ХАДО более пятнадцати лет .Только пять с плюсом !

 • Александр 5 stars
  12.08.2017

  Какое из масел Хадо можно использовать вместо Масла моторного TOYOTA 5W-30 Engine Oil Fuel Economy?

  Відповідь експерта :

  Рекомендуем 5W30 SN.

 • ОЛЕГ ЕВПАТОРИЯ. 5 stars
  09.08.2017

  ХАДО ИСПОЛЬЗУЮ НА4 АВТОМОБИЛЕ.. ВАЗ2106 ВОЛГА ФОРД ТРАНЗИТ МИЦУБИСИ ПАДЖЕРО ТУРБО ДИЗЕЛЬМАСЛО ПРЕКРАСНОЕ ЧТО ЗИМОЙ ЧТО ЛЕТОМ.РЕСУРС ДВИГАТЕЛЯ УВЕДИЧУЕТСЯ ПРИ НОРМАЛЬНОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ В 3 РАЗА.ВАЗ ВЫХАЖИВАЛ ПО 450000тыс. БЕЗ КАПИТАЛКИ. НА МИЦУБИСИ МАТЮЛЬ ДО ЗАМЕНЫ ДОЛИВАЛ 2л ХАДО 500г