Дизельний двигун, цетанове число. Особливості. Як підняти і навіщо?

Автомобілі з дизельними моторами впевнено завойовують свою аудиторію серед автомобілістів. Завдяки розвитку технологій в галузі моторобудування, дизель перестав наводити жах на автомобілістві. І дизельний легковик в наш час не така вже й рідкість, навіть у преміум-класі. Разом із швидким поширенням таких авто у їхніх власників почала виникати маса питань до якості витратних матеріалів і пального. Напевно більшість дизелистів чули про таку характеристику ДП, як цетанове число. Але навряд чи заглиблювалися в тему.

Автомобілі з дизельними моторами впевнено
завойовують свою аудиторію

Але ж від показника цетанового числа залежить, як їде автомобіль і як довго прослужить двигун. Цей показник можна порівняти з октановим числом у бензину. Адже кожен розуміє, якщо заправляти сучасний автомобіль 80-м бензином, то їхати він буде, але погано і недовго. Так що у солярки також є своє число, яке характеризує якість — цетанове. Виявляється, у якісного дизпального воно повинне знаходитися в проміжку між 48 і 60 од. Саме цетанове число визначає час від упорскування до займання. Чим воно вище, тим швидше відбувається цей процес. В ідеалі солярка повинна швидко займатися і повільно згоряти. Тоді двигун прослужить максимально довго. Солярка з цетановим числом нижче 40 од. і вище 60 од. згубно впливає на мотор. До речі, цетанове число у «зимовому» ДП має бути вищим, ніж у «літньому». Щоправда, в наших реаліях практично не можливо зустріти дизельне палне з підвищеним цетановим числом, а ось зі зниженим - запросто. Адже його використовують у вантажній і сільгосптехніці. Тим часом для сучасних дизелів легкових автомобілів найбільше підходить пальне з числом в межах 55 од.

Термін служби двигуна
залежить від показника рівня цетанового числа

Стара або неякісна олива для автомобілів, погано відмиває сажу та інші забруднення, які з часом коксуються на поверхнях, погіршуючи процес змащення. Ці відкладення також погіршують тепловіддачу металевих поверхонь, що може призводити до перегріву двигуна. Тому при покупці моторної оливи варто звертати більше уваги на його якість, що підтверджується сертифікатами. Віддавати перевагу краще відомим, перевіреним брендам, які дбають про якість своєї продукції та її захист від підробки. Серед перевірених часом та залізом можна виділити моторні оливи XADO, які не тільки відмінно змащують і миють двигун, а ще, за допомогою ревіталізанту, захищають деталі від спрацювання.

Cetane Booster від ХАДО – оптимальний
для підвищення цетанового числа

Для підвищення цетанового числа можна використовувати спеціальні засоби типу Cetane Booster від ХАДО. Він здатний збільшити цетанове число на 7 одиниць. Відповідно підвищується ефективність згоряння пального, збільшується потужність двигуна. Засіб можна використовувати для дизелів усіх типів. Спосіб застосування дуже простий — залити в бак перед заправкою.

Нам важливо знати Вашу думку